вторник, 8 апреля 2014 г.

Чому я обираю паперову книгу, а не електронну

  На сучасному етапі розвитку суспільства неодноразово поставало питання: що краще паперова чи електронна книга?
Я обираю паперову книгу, хоча є і багато книжок, збережених на ноутбуці.
Багато чого в житті ми робимо за звичкою, і від неї деколи важко відмовитися.
Я вважаю, що книги неможливо замінити блимаючим екранчиком, яким би він зручним не був. Я люблю читати паперові книги, загорнувшись у теплу ковдру, шурхотіти сторінками і при цьому поринати у світ твору. Сторінки запам’ятовуються, в той час як електронна інформація не структурується, залишається віртуальною.
Кажуть, що електронна книга зараз має більше переваг над паперовою. Але якщо подумати, то не все так просто й зручно, як здавалось би. Електронні книги так само не вічні як і друковані, а можливо, можуть прослужити зовсім мало. По-перше, поводитись з електронною книгою слід дуже обережно. Екран досить крихкий і може тріснути при сильному натиску чи неправильному поводженні з ним. Заміна екрану коштує майже так само як і пристрій. Тому переваги змінюються на недоліки. По-друге, залежність  електронної книги від джерела живлення. Так, з одного боку, її легше взяти з собою на природу або читати під час поїздки в транспорті, а з іншого – важко буде знайти, де б підзарядити батарею. З друкованою книгою таких проблем не виникатиме.
Паперова книга, на відмінну від електронної буде прочитана і через декілька років. Адже формат електронних книг не завжди підтримують електронні носії.
Паперову книгу, яка пахне друкарським чорнилом, набагато приємніше тримати в руках, ніж електронну. Її можна дати комусь почитати чи подарувати. Електронну книгу не загорнеш у красиву упаковку, не підпишеш, щоб вона нагадувала про те, хто її подарував.
Я не кажу, що треба цуратися електронних книг. Адже багато письменників  не мають можливості друкувати свої твори на папері, та й якість електронних носіїв дедалі зростає.
Звичайно, й друковані книги не обійдуться без недоліків. Невдала верстка, погана якість паперу, завищена вартість, низька доступність – ось основні вади, які постають перед читачами. Електронні книги майже доступні кожному, їх можна поміщати скільки завгодно в пристрій для читання і легко носити з собою.
Зараз майже в кожного є планшет або смартфон, практично кожен має доступ до комп’ютера.
Діти часто на уроках використовують електронну книгу замість підручників. Так, з одного боку, їм легше носити одну книгу, ніж декілька, а з іншого – вони постійно відволікаються і важко сприймають матеріал. А якщо екран не дуже якісний, то погіршується зір.
Дослідження показали, що діти, які вибирають традиційні друковані видання, більш схильні насолоджуватися читанням у порівнянні з тими, хто читає з екранів електронних пристроїв. Також ті, хто читають друковані видання, куди частіше мають улюблені книги.
Електронна книга не вічна. Чи читатимуть через кілька років цю саму електронну книгу? Чи підтримуватиметься формат? Чого не скажеш про друковану.
Думаю, що ніхто не відмовиться від паперових книг остаточно, адже вони більш зручні для читання.
Та час біжить невблаганно швидко, і можливо, вже через сто років, а може й менше, суспільство повністю перейде на читання електронних книг. А звичну для всіх нас друковану книгу можна буде побачити лише в музеях і в приватних колекціях.

Комментариев нет:

Отправить комментарий